Šį kartą mes bendraujame su Robertu Muravskij: žmogumi – kavos biblioteka, vienu iš Backstage Roasters įkūrėju ir skrudintoju.


Robertas papasakos mums apie Backstage Café pradžią, kaip jiems pavyko sutrumpinti tiekimo grandinę ir kavą pirkti direct trade būdu – tiesiai iš jos augintojų. Sėkmės ir nesėkmės istorijos, nauji kavos pasaulio trendai, įspūdžiai iš Tailando ir apie tai, ko nemato paprastas pirkėjas atėjęs kasdieninio puodelio kavos.

Papasakok apie kavos kultūrą Tailande. Kokių patyrei nuotykių ir potyrių?

Buvo įdomu – didelis kultūrinis šokas. Labai daug žmonių. Viskas vyksta gatvėse. Maistas gatvėse. Visi atsipalaidavę. Bet viskas labai skanu. Visa kultūra yra ištroškusi skonių. Viskas, ką ragauji atrodo labai intesyvu. Viskas turi tiek daug skonių. Kaip jūs visa tai padarot? Tas pats atsiliepia ir kavoje. Visi espresso gėrimai yra intensyvesni ir aštresnio skonio. Kavos kultūra Tailande yra milžiniška. Belekiek coffeeshop’ų, belekiek skrudyklų. Atrodo, užeini į mažą kavinukę, o čia, pusrusyje, čia pat jie skrudina kavą. Ten viskas labai pažengę į priekį, nes viskas, ką jie skrudina ir ruošia žmonėms, jie užaugina 100 km nuo savo miesto, kalnuose. Jų vietinė kavos kultūra yra taip išaugusi, kad jų vietiniai ūkininkai ar kooperatyvai nėra susidomėję pardavinėti kavą kitoms šalims, nes kam eksportuoti, jei viską, ką užaugins jie čia, viską išgers žmonės. Kiekviena kavinė gali pasigirti kažkokia ypatinga kava, kažkokiu ypatingu apdirbimu arba tiesiog porūšiais. Tu ateini, tau parodo tą kavą, iš kur atvežė.Viskas labai artima, atrodo, kad atėjai į turgelį Justiniškėse nusipirkai agurkų iš Vlado sodo. Sėdi namie, valgai ir labai skanu.

Ištrauka iš pokalbio su skrudintoju Robertu Muravskij. Pilno interviu klausykitės soundcloud, apple podcast, tunein, podbean ar spotify platformose paieškoje įvedę “Kava ir Vinilas podcast”.

Jei norite nepraleisti naujienų užsiprenumeruokite NAUJIENLAIŠKĮ apačioje.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *