Sostinės Naujamiestis pastaruoju metu nė kuo nenusileidžia Senamiesčiui kavinių gausa. Tiesą sakant, dinamiškame rajone jos net dažniau pažeria malonių netikėtumų. Jų apstu kavinėje „Kava ir Vinilas“ Mindaugo gatvėje – pradedant, kaip sako pavadinimas, kava, vinilais, baigiant vintažine garso aparatūra, interjere įkomponuota krokodilo galva, altoriaus dalimi iš Indijos bei disko gaubliu palubėje.

Ši kavinė turi dvigubą pavadinimą – „Bali Wood Café – Kava ir Vinilas“. Pirmasis jų, galima sakyti, paveldėtas iš ankstesniosios vietos, kur kavinė veikė, o pernai spalį ji migravo į naujas patalpas visai šalia ankstesniųjų.

„Bali Wood Café – Kava ir Vinilas“ Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Pirmąsyk šioje vietoje sutarę susitikti žmonės neretai įvardija – „priešais Baltarusijos ambasadą“. „Taip, esame įsikūrę priešais, kaip mes sakome, baisiai gražią ambasadą (akcentuojant žodį „baisiai“ – red.)“, – juokiasi šios kavinės bendraįkūrėjis Tomas Čižmakovas. Neatsitiktinai net kavinės iškaba, anksčiau buvusi baltai juoda, dabar yra akivaizdus politinis pareiškimas – baltai raudona, o ant fasadinio lango puikuojasi Ukrainą palaikantis plakatas. Kai buvo pats mitingų prie Baltarusijos ambasados pikas, ši kavinė net buvo tapusi savotišku neoficialiu štabu, pasakoja Tomas.

„Baisiai graži“ ambasada / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Nors Mindaugo gatvėje visada ūžia galingas mašinų srautas, netrūksta čia ir praeivių, tad ir kavinės svečiai patys įvairiausi – pradedant atsitiktinai užbėgusiais kavos ir nuolatiniais svečiais, baigiant namo, kuriame kavinė įsikūrusi, gyventojais. Tomas jau gali papasakoti apie ne vieną įdomų personažą – kasdienius jų įpročius ir jų mėgstamą kavą.

„Bali Wood Café – Kava ir Vinilas“ Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Pačiai kavai čia skiriamas ypatingas dėmesys, nes iš Klaipėdos kilęs Tomas į šio gėrimo kultūrą gilinasi jau ne vienus metus. Kavos pupeles „Kava ir Vinilas“ gauna iš dviejų tiekėjų – lietuvių skrudintojų „Backstage Café“ bei latvių „Rocket Bean Roastery“. „Turėdami du stiprius tiekėjus, galime pasiūlyti visą įdomių kavos rūšių spektrą – pradedant klasikinėmis ir baigiant netikėtomis, kurias labiau įvertins kavos gurmanai“, – sako jis. Kava čia ruošiama ir aparatu, ir vadinamąjame brew bare, tad kiekvienas gali pasirinkti, kokios labiausiai nori.

„Bali Wood Café – Kava ir Vinilas“ Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Beje, kaip tik šiuo metu kavinėje bręsta nemažai pokyčių – netrukus turi pradėti veikti kavinės virtuvė, tad atsiras daugiau patiekalų, taip pat ir vėlyvieji savaitgalio pusryčiai – brunchas. „Savaitgalio rytais visi labai nori tų kiaušinių“, – šypteli pašnekovas. Kavinė turi licenziją prekiauti alkoholiu, tad po truputį Tomas kuria ir kokteilių meniu.

„Bali Wood Café – Kava ir Vinilas“ Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Kavinė dirba kasdien nuo 10 ryto, tik sekmadieniais kiek trumpėliau.

Kol kas lankytojų srautas kavinėje banguoja, kaip sako „Kava ir Vinilas“ šeimininkas, neretai jį sunku ir nuspėti – dieną, kai tikimasi nedaug svečių, neretai kavinė staiga visiškai užsipildo, o būna dienų, kai srautas staiga stabteli. Dėl to srauto neapibrėžtumo bendrasavininkai taip ir neapsisprendė, kuri savaitės diena bus laisvadienis, tad šiuo metu kavinė dirba kasdien nuo 10 ryto, tik sekmadieniais kiek trumpėliau.

„Bali Wood Café – Kava ir Vinilas“ Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Dar vienas dalykas šioje kavinėje akivaizdžiai skiriasi nuo daugybės kitų panašių vietų – tai muzikos ir garso kokybė. Kaip sako Tomas, pats didžėjaujantis bei žinomas pseudonimu Tomas Vėjas, turint skirtingų kavos pupelių rūšių galima keliauti per kavos skonius, o šalia vyksta ir muzikinė kelionė – čia nuolat skamba muzika, kurią galima įvardyti labai bendra „world music“ kategorija.

„Bali Wood Café – Kava ir Vinilas“ Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Beje, ši kavinė veikia ir kaip vinilų parduotuvė, gyvos muzikos koncertų vieta, o paklausus, ar galima atėjus gerti kavos paprašyti paleisti kokią nors patinkančią plokštelę, Tomas linksi galva – tikrai taip. „Aišku, jei tai bus kažkas radikalesnio, tarkim, sunkusis rokas, gal tada paprašysim užsidėti ausines“, – priduria jis.

Tomas Čižmakovas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Kol barista ruošia užsisakytą kavą, smagu pakelti galvą ir peržvelgti kavinės sienas bei lubas – akims čia tikrai yra kur pasiganyti. Kampe puikuojasi DJ pultas, ant sienų – vintažinė garso technika, baro gilumoje – gausiai drožinėtas medžio dirbinys, kuris, pasirodo, yra iš Indijos atkeliavusio altoriaus dalis.

„Bali Wood Café – Kava ir Vinilas“ Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Dar čia galima išvysti krokodilo galvą, palubėje švytintį disko gaublį, lentyną, pilną kvepalų ir kvapų namams (draugystė su parduotuve „Provincialė“), kambarinių augalų ir smagiais tapetais dekoruotą sieną… Kavinė iš anksčiau čia veikusios parduotuvės yra paveldėjusi antresolę, tad jaukių vietų, kur pritūpti su puodeliu kavos, taip pat netrūksta.

Straipsnio autorė: Jurga Vaičiūtė (MAISTAS redaktorė) šaltinis 15min.lt

Pilną straipsnį skaitykite: https://www.15min.lt/maistas/naujiena/vieta/savaites-vieta-smagiai-eklektiska-kavine-kava-ir-vinilas-priesais-baisiai-grazia-ambasada-1048-1678746#galerija/239198/6449306


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *